Basketbol AyakkabısıBasketbol Oyuncuları

Patlama Yapan Basketbol Ayakkabısı: Nike PG 6

Paul George x Nike ortaklığıyla üretilen Nike PG serisi her zaman Nike’in en iyi fiyat performans dengesi sunan serisi olmuştur. Çok büyük lansmanlar, büyük pazarlama kampanyaları yapılmayan bu seriyi çok az konuşarak büyük performanslar ortaya koyan sporculara benzetebiliriz. Hepimizin böyle takım arkadaşları olmuştur.

 PG1’den başlayarak Pg6’ya kadar uzanan serüvende serinin tüm ayakkabıları parkelerde en fazla tercih edilen ayakkabılardan olmuştur. Her ne kadar PG4 serinin diğer ayakkabılarının yanında sönük kalsa da getirdiği inovatif tasarımla piyasada yer edinmiştir.

  Bu yazının konusu olan PG 6’ya gelecek olursak PG 6, Nike’in Paul George serisine verdiği önemi bir kez daha gösteriyor. Nike’in basketbol ayakkabılarında çok sık kullanmadığı React taban PG 6 modelinde karşımıza çıkıyor. İlk başta otoriteler tarafından React tabanın tepkime hızı konusunda şüpheler ortaya çıksa da React tabanın PG 6 modelini belki de yılın en iyi ayakkabısı yapmış olma ihtimali var. PG 6 ilk çıktığında oluşan ayakkabının tasarımı ile ilgili şüpheler de ürünün yeni renkleri piyasaya çıktıkça bir bir siliniyor.

   PG 6 hali hazırda NBA ve Euroleague’de birçok isim tarafından tercih ediliyor ve tabi bunun birçok sebebi var. PG6 hafifliği ve üst düzey yastıklaması ile guardlar, forvetler ve hatta pivotlar için dahi mükemmel bir tercih. Ayakkabıda bilek özgürlüğünü kısıtlayan ekstra bir yapı yok ayrıca çok iyi bir kavrama sağlayan yapısı onu vazgeçilmez yapıyor. Taban tutuşuna gelecek olursak, PG 6 birçok otoriteye göre iç sahalarda ve hatta dış sahalarda üst düzey bir taban tutuşu sağlıyor.

 Nike Paul George 6, tasarım ve özellikle renkleriyle de pek çok profesyonel basketbolcuyu ve basketbol ayakkabısı severleri etkilemiş durumda. O renklerden bazılarına parkelerde bakalım:

 

Nike PG6 ”All Star Weekend’
Nike PG 6 ”Black Mint Green”

     PG serisi bugüne kadar bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Bu serinin en önemli özelliği Nike’in diğer NBA yıldızlarının ismiyle çıkardığı imzalı ayakkabılardan daha uygun fiyatlı olması. Lebron, KD, Kyrie serisi her zaman PG serisinden daha yüksek fiyatlıdır. Umuyoruz PG serisi gelişmeye ve biz de onu sahalarda keyifle giymeye devam ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu