Kültür

Travis Scott x Nike İş Birliği

Ayakkabı tanıtımları için atletlerin yerine rap sanatçılarının tercih edildiği bu döneme Pharrel ve Kanye West en büyük örneklerden ancak şu an piyasada Travis Scott’ın yarattığı etkiyi kimse göz ardı edemez. Scott, Stadium Goods’un pazarlama sorumlusu Yu-Ming Wu’ya göre tartışılabilir bir şekilde mevcut en iyi ayakkabı iş birlikçisi ve onun seviyesindeki tek kişi de Virgil Abloh.

Şüphesiz şu an altın çağını yaşayan Travis Scott, video oyunu sektöründen giyim sektörüne kadar birçok markanın tercihi. El attığı her işte büyük hype yaratan La Flame, son 3 senedir de Nike ile iş birliği içerisinde. Bu iş birliği Kasım 2017’de Air Force 1 Low ile başladı ve Air Jordan IV “Cactus Jack” ile büyük bir ivme yakaladı. 2018 yılında Astroworld turunda giymeye başladığı Air Jordan I ise satışa çıktığı 2019 yılında ise adeta patlama yarattı. Çoğu kişiye göre yılın ayakkabısı olan bu ayakkabı, satışa çıktığı andan itibaren dakikalar içinde tükenmişti. 

Henüz 28 yaşında olan sanatçının Nike ile toplam 10 adet iş birliği yaptığı ayakkabı bulunuyor. Nike gibi büyük bir markanın, imzası olan swoosh üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermesi ve hatta kendi şirketinin logosunu ayakkabılarına eklemesi herkesin yapabileceği bir şey değil ki Travis Scott bunların ikisini birden yaptı. Geçmişte büyük ses getiren ayakkabılara günümüze kendi hayal gücü ve benimsediği değerleri aktararak Nike ile yenilmez bir ikili oldular.

 Son olarak ise SB Dunk Low’un turuncu rengi ile sadece bir fotoğraf paylaşarak adeta ölen ayakkabıyı tekrardan diriltmesi ve tekrardan satışlarını yükseltmesi Travis’in Nike için önemini kanıtlar nitelikte.

Travis Scott x Nike tarafından çıkan ayakkabılar:

Travis Scott x Nike Air Force 1 “AF100” (2017)

Travis Scott x Air Jordan 4 “Cactus Jack” (2017)

Travis Scott x Nike Air Force 1 “Sail” (2018)

Travis Scott x Air Jordan 33 (2019)

Travis Scott x Air Jordan 1 (2019)

Travis Scott x Air Jordan 1 Low (2019)

Travis Scott x Air Jordan 6 (2019)

Travis Scott x Air Force 1 “Cactus Jack” (2019)

Travis Scott x Nike SB Dunk “JackBoys” (2020)

Travis Scott x Nike Air Max 270 React “Cactus Trails” (2020)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu